Dnia 6 czerwca odbył się VIII Rajd Seniorów „Góry Świętokrzyskie 2019”, w którym wzięła udział 22-osobowa grupa turystyczna z naszego Uniwersytetu. Mimo dużego upału, spokojnie, podziwiając nasze piękne okolice, pokonaliśmy niezbyt długą trasę z Podkarczówki przez Brusznię i Biesak na Stadion Leśny, gdzie pod wiatą przy restauracji „Cztery Konie” odbyło się zakończenie rajdu z poczęstunkiem, po czym seniorzy integrowali się i tłumnie okupowali parkiet do tańca przy świetnie dobranej muzyce przez młodego DJ, który przypomniał nam wiele utworów muzycznych z lat naszej pierwszej młodości…

Odbył się też konkurs z wiedzy turystycznej, dotyczącej naszego Świętokrzyskiego regionu. Uczestnicy byli świetnie przygotowani i zostali obdarowani nagrodami w formie przewodników, map i folderów, aby jeszcze bardziej pogłębiać swoją wiedzę.

Nasza grupa prezentowała się świetnie w uczelnianych, słonecznych koszulkach z logo naszego UTW. Dużo wrażeń i radości, oby więcej tego rodzaju imprez było organizowane.

Barbara Wielińska

Zdjęcia: Małgorzata Kędracka,

Zdjęcia i komentarze: Barbara Wielińska