Wycieczka 24 października przebiegała w jesiennej szarudze. Rozpoczęliśmy ją w miejscowości Kranów w gminie Daleszyce, którą zamieszkuje ponad 14,5 tys. osób.

Po wyjściu z autobusu nr 11 wędrowaliśmy najpierw asfaltową drogą w kierunku Sukowa, by po około 500 m skręcić w leśną drogę wiodącą nas na szczyt pasma Daleszyckiego – górę Sikorzą (361m n.p.m.).

Na północnym zboczu tej góry trafiliśmy na znaczny wysyp opieńków i kto chciał mógł uzbierać grzybków do woli, bowiem przewodniczka p. Ewa Ramian rozpuściła nas po przydrożnych zaroślach na nieplanowane grzybobranie.

Celem naszej wycieczki było ognisko i pieczenie ziemniaków na polanie leśnictwa Niestachów. Niestety, z powodu złej pogody nie odbyło się. Rozpaliliśmy co prawda ogień, ale głównie po to, by się trochę ogrzać i upiec kiełbaski.

Ale co się odwlecze to nie uciecze. W którąś pogodną środę wrócimy tu i dokończymy ognisko z pieczeniem ziemniaków. Około godz. trzynastej nasza 12 osobowa grupa rozjechała się do domów autobusami 41 i 14 z Niestachowa do Kielc.

Tekst: Ryszard Janaszek
Zdjęcia: Małgorzata Kędracka, Barbara Wielińska, Ryszard Opałko