W dniu 6 czerwca odbyła się ostatnia w sezonie 2017/18 wycieczka piesza z ramienia UTW „Ponad czasem”. Wędrowaliśmy z Górna do Niestachowa nieoznakowanymi drogami Pasma Brzechowskiego. Przez całą trasę bezbłędnie poprowadził nas przewodnik świętokrzyski i prezes Stowarzyszenia „Ziemia Świętokrzyska” – p. Ryszard Garus. 38-osobową grupę ubezpieczał i wskazywał maruderom właściwy kierunek p. Jacek Skrzypczak – przewodnik i  wiceprezes ww. stowarzyszenia.

Obaj panowie i p. Ewa Ramian otrzymali od nas podziękowania za udany sezon oraz drobny upominek w postaci autorskich i niepowtarzalnych kalendarzy na 2019 r. wykonanych przez Ryszarda Opałko. Ponadto, Ania Pniak odczytała napisany przez siebie hymn pochwalny ku czci turystyki, organizatorów i uczestników. Całą uroczystość, która odbyła się na terenie rekreacyjnym Nadleśnictwa Daleszyce, prowadziła Basia Wielińska. W tym miejscu składamy podziękowania leśniczemu Leśnictwa Niestachów – p. Arturowi Podgórskiemu za wydanie zgody na organizację imprezy oraz p. Robertowi Ramiączkowi za przygotowane drewno na ognisko.

Atmosferę i wydarzenia opisywał i relacjonował Ryszard Janaszek, a zdjęciami ubogacali je: Basia W., Gosia K.,  Ryszard O. i Jurek I. Wszystkim uczestnikom wycieczek DZIĘ-KU-JE-MY!

Tekst: Ryszard Janaszek

 

Zdjęcia: Barbara Wielińska

 

Zdjęcia: Małgorzata Kędracka

 

Zdjęcia: Ryszard Opałko